Załącznik nr 1 do Zarządzenia 11/2020/2021 ::pobierz:: Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola obowiązująca od 22 marca 2021r. Niniejsza procedura powstała na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Celem procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19.

1. Rodzic przyprowadza dziecko do przedszkola na własną odpowiedzialność z pełna świadomością obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w placówce.
  2. Do przedszkola może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
  3. Do odwołania należy ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi do niezbędnego minimum.
  4. W przedszkolu zostaje wyznaczona przestrzeń wspólna tzw. „Strefa rodzica” (między 1 a 2 drzwiami), do której mają prawo wejść rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola.
  1. Opiekunowie odprowadzający i przyprowadzający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej przedszkola tzw. „Strefy rodzica”, zachowując zasady:
    • jeden opiekun z dzieckiem/dziećmi,
    • dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi musi wynosić min. 1,5 m,
    • dystans od pracowników przedszkola musi wynosić min. 1,5 m,
    • opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. maseczki osłaniające usta i nos, dezynfekcja rąk).
  2. W „Strefie rodzica” może przebywać max 2 rodziców w odstępie 1,5 m, pozostali są proszeni o oczekiwanie przed wejściem do budynku z zachowaniem dystansu i środków ostrożności.
  3. Dziecko przyprowadzane jest i odbierane wyłącznie przez rodziców/opiekunów prawnych lub osoby upoważnione do odbioru.
  4. Wszystkim wchodzącym do budynku przedszkola należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk.
  5. Wejście na teren Przedszkola odbywać się będzie bramką od strony parkingu dla rodziców przy ulicy Przedszkolnej.
  6. Po odebraniu dziecka rodzice/opiekunowie zobowiązani są o opuszczenie ogrodu przedszkolnego.
  7. Przy wejściu do budynku przedszkola należy zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego.