Baterie zbieramy – wspólnie o środowisko dbamy

Zużyte baterie stanowią źródło cennych surowców. Recykling metali w nich zawartych powoduje oszczędności energii zużywanej na wydobycie, przetworzenie kopalin oraz wydzielenie z nich tych metali. Ponadto stosowanie recyklingu ogranicza zagrożenie dla Środowiska, jakie stwarzają metale zawarte w zużytych bateriach takie jak cynk, mangan, kadm, rtęć, lit. Gromadzenie tych odpadów niebezpiecznych na wysypiskach prowadzi do rozkładu i kumulacji toksycznych metali w odciekach składowiskowych.

Od wielu lat nasze przedszkole, dbając o środowisko, prowadzi akcję zbierania zużytych baterii współpracując z Organizacją Odzysku „REBA” SA . Cały rok dzieci wraz z rodzinami zbierają wyczerpane baterie - bo za każdą baterię otrzymują punkty.

Na zakończenie roku podsumowujemy zbiórkę zebranych punków i wszystkie przedszkolaki otrzymują nagrody, a rekordziści specjalne wyróżnienia. Natomiast placówka za każdy oddany kilogram otrzymuje 1 punkt, a punkty wymieniamy na pomoce dydaktyczne.