Ten serwis internetowy używa plików cookies

 

Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu (mamy nadzieję) odchodzą w zapomnienie do następnej zimy, a cała przyroda ogrzewana promieniami wiosennego słońca budzi się do życia. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przypada 21 marca, jednakże ze względów pogodowych zimę pożegnaliśmy dzień później.

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka kształtuje się przez całe życie, jednak podstawy zdobywa w dzieciństwie i młodości. Dlatego już w przedszkolu przekazujemy dzieciom wiadomości o ekosystemach i zjawiskach przyrodniczych znajdujących się w najbliższym środowisku, uświadamiamy znaczenie czystego powietrza dla zdrowia roślin, zwierząt i ludzi,

Powoli kończy się zima. Przygotowując się więc na przyjście wiosny, nie tylko dbamy o dobrą kondycję fizyczną i samopoczucie, nasze przedszkolaki poznały także nową formę aktywnego spędzania wolnego czasu, czyli tenis. 16 marca gościła w przedszkolu Pani Katarzyna z Akademii Tenisowej OPEN, która przez zabawę pokazała dzieciom podstawy gry, a odbijanie balonów i piłeczek odpowiednio dobraną pod względem długości i wagi rakietą tenisową w każdej grupie wzbudziło wiele radości.

Podczas kolejnego spotkania w Bibliotece w Bystrej, tym razem z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, pani Asia przybliżyła dzieciom z gr. III i IV  zawody wykonywane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Poznaliśmy także profesje, które nie są już wykonywane, w związku z tym nazywane są zawodami ginącymi: bednarz, garncarz, kołodziej, rymarz.