21 czerwca 2018 (czwartek) o godz. 10.00 w naszym przedszkolu  odbędzie się  uroczyste pożegnanie dzieci odchodzących do szkoły.

Prosimy o ubranie dzieci odświętnie (najlepiej na biało – granatowo).

18 czerwca zakończyliśmy akcję „Klapki dla Gambii”. Marysia wraz ze swoim tatą jako reprezentacja naszego przedszkola wyruszyła z pudłami pełnymi letniego „obuwia” na ATH w Bielsku –Białej, gdzie Przedszkole w Bystrej zostało formalnie zapisane jako uczestnik i pochwalone przez organizatorów za zaangażowanie oraz bardzo dużą ilość zebranych klapek :)

13 czerwca odbył się kolejny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji: występy artystyczne przedszkolaków – od przygód na łące z biedronką i żuczkiem, tańców piratów, wróżek, kankana, po tańce ludowe, była loteria, malowane buźki, balonikowe zwierzątka i losy cegiełkowe. Rodzice, niejednokrotnie prosto po pracy, mogli pożywić się grillowaną kiełbaską, kaszanką, oscypkami, grochówką z prawdziwej kuchni polowej. Dla łasuchów były pyszne ciasta pieczone przez mamy i babcie naszych wychowanków.

We współczesnej dobie wszechobecnie panującej telewizji i komputeryzacji książka została odsunięta na plan dalszy i wydawałoby się, że przeżywa swój kryzys, jednak nadal jest najważniejszym środkiem w dziedzinie przekazywania wiedzy. Czytanie rozwija nie tylko sferę poznawczo-intelektualną, ale wzbogaca również wartości moralno-społeczne.