Ten serwis internetowy używa plików cookies

 

„Wzdłuż i wszerz Polskę poznajemy - o Bałtyku dziś się dowiemy”. Realizując cykl zajęć „Krajobrazy Polski” 17 maja zaprosiliśmy do przedszkola pana Piotra Pielesza – marynarza, który na niejednym statku i po niejednym morzu pływał, ale najbardziej ukochał Bałtyk i jacht szkoleniowy „Zawisza Czarny”. Opowiadał, w iście marynarskim stylu - o pięknie naszego morza, falach, sztormach i jego mieszkańcach. Pokazywał i objaśniał elementy wyposażenia jachtu, mobilizując do zapamiętania nazw: szekla, cuma, bulaj, ster, krętlik. Objaśniał znaczenie bandery na statku pokazując tę, która opłynęła z nim wiele mórz (nasza polska - biało – czerwona z orłem). Uczył knagować, klarować i wybijać szklanki na dzwonie, objaśniając ich znaczenie. Było wspólne śpiewanie szant i pieśni kubryku (piosenek żeglarskich) przy akompaniamencie granym na gitarze przez gościa oraz czynne poznawanie zawodu marynarza: przenoszenie cumy (bardzo gruba lina), wybijanie szklanek i poszukiwanie bursztynu w miękkim, delikatnym, przywiezionym z Łeby piasku. Spotkanie wzbudziło u dzieci tyle emocji, że każdy chce zostać marynarzem. Już czekamy na następne…

15 maja w ramach Dnia Otwartego Przedszkola gościliśmydzieci, które od września 2019 roku staną się naszymi przedszkolakami. Czekały na nie niespodzianki: zabawy na holu z panią Agatką, oprowadzanie po przedszkolu, góralskie występy w wykonaniu "Tygrysków", pyszne babeczki z budyniem i owocami... które maluchy pałaszowały z wielkim apetytem.

Gratulujemy naszym przedszkolakom: Asi i Kasi Góralczyk – Rajewskiej, Martynce  Kośniowskiej oraz Mateuszowi Wasilewskiemu,  które  10 maja wzięły udział w Olimpiadzie z języka angielskiego zorganizowanej przez Przedszkole Językowe „Mali Odkrywcy” w Mesznej. 

06 maja 2019 roku w naszym przedszkolu odbyła się III Olimpiada Przedszkolna. Każda z grup weszła na salę w strojach sportowych (każda grupa w innym kolorze koszulek), po czym reprezentanci przedszkolaków wnieśli flagę biało - czerwoną a następnie  odśpiewano hymn narodowy. Olimpiadę  pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”