16 października w związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor odczytała list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka skierowany do wszystkich pracowników oświaty oraz podziękowała za dotychczasowy wkład pracy.

Już w przedszkolu staramy się uświadomić dzieci, że oszczędzanie papieru, tak samo jak wody czy energii, jest najprostszym przejawem troski o środowisko. Odkładając zużytą kartkę papieru na makulaturę zamiast do kosza możemy przyczynić się do ochrony środowiska i pomóc innym. Nie obojętny nam jest także los zwierząt dlatego, co roku z okazji Święta Drzewa nasza placówka włącza się w akcję Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”,

Dziś w naszym przedszkolu świętowaliśmy "Dzień Drzewa". Do tego Święta przygotowywaliśmy się przez kilka dni: poznając różne gatunki drzew, ich liście i owoce, utrwalaliśmy właściwe zachowanie się w lesie.

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci, ma także przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Jak co roku przyświecało nam hasło: "Zabawa, radość, edukacja".