6 czerwca 2019 roku na terenie naszego ogrodu przedszkolnego odbył się kolejny Piknik Rodzinny. Jak co roku można było podziwiać występy przedszkolaków, które starały się zachwycić oglądających. Na przybyłych gości czekały: grochówka z kotła, grilowane przez rodziców na czele z panem wójtem kiełbaski, kaszanki i oscypki, pyszne ciasta upieczone przez mamy, lody, frytki itp. Nauczycielki skręcały balonikowe cudaki, a pani Karolina zamieniała buzie dzieciaków w motylki, żabki, biedronki itp. sprawnie malując je farbami. Ponieważ pogoda dopisała, atmosfera była gorąca i nie zabrakło chętnych do udziału w zabawach i tańcach prowadzonych przez pana Sławka. Dużo emocji przyniosła licytacja tortu ufundowanego przez Piekarnię - Cukiernię "Capri", który został pokrojony na kawałki i rozdzielony do degustacji dla wszystkich chętnych.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców Przedszkola Publicznego w Bystrej serdecznie dziękują sponsorom za wsparcie i pomoc w organizacji Pikniku Rodzinnego

Piekarnia - Cukiernia „CAPRI” – Państwo M. i A. Dunat

AKADEMIA TENISOWA „OPEN” Katarzyna Klimczak

"LODY PRZY BIWAKU"

Pan Edward Stokłosa

wszystkim rodzicom oraz babciom za: upieczenie i krojenie pysznych ciast, przynoszenie fantów, pomoc w organizacji pikniku.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

„Wzdłuż i wszerz Polskę poznajemy - o Bałtyku dziś się dowiemy”. Realizując cykl zajęć „Krajobrazy Polski” 17 maja zaprosiliśmy do przedszkola pana Piotra Pielesza – marynarza, który na niejednym statku i po niejednym morzu pływał, ale najbardziej ukochał Bałtyk i jacht szkoleniowy „Zawisza Czarny”. Opowiadał, w iście marynarskim stylu - o pięknie naszego morza, falach, sztormach i jego mieszkańcach. Pokazywał i objaśniał elementy wyposażenia jachtu, mobilizując do zapamiętania nazw: szekla, cuma, bulaj, ster, krętlik. Objaśniał znaczenie bandery na statku pokazując tę, która opłynęła z nim wiele mórz (nasza polska - biało – czerwona z orłem). Uczył knagować, klarować i wybijać szklanki na dzwonie, objaśniając ich znaczenie. Było wspólne śpiewanie szant i pieśni kubryku (piosenek żeglarskich) przy akompaniamencie granym na gitarze przez gościa oraz czynne poznawanie zawodu marynarza: przenoszenie cumy (bardzo gruba lina), wybijanie szklanek i poszukiwanie bursztynu w miękkim, delikatnym, przywiezionym z Łeby piasku. Spotkanie wzbudziło u dzieci tyle emocji, że każdy chce zostać marynarzem. Już czekamy na następne…

15 maja w ramach Dnia Otwartego Przedszkola gościliśmydzieci, które od września 2019 roku staną się naszymi przedszkolakami. Czekały na nie niespodzianki: zabawy na holu z panią Agatką, oprowadzanie po przedszkolu, góralskie występy w wykonaniu "Tygrysków", pyszne babeczki z budyniem i owocami... które maluchy pałaszowały z wielkim apetytem.

Gratulujemy naszym przedszkolakom: Asi i Kasi Góralczyk – Rajewskiej, Martynce  Kośniowskiej oraz Mateuszowi Wasilewskiemu,  które  10 maja wzięły udział w Olimpiadzie z języka angielskiego zorganizowanej przez Przedszkole Językowe „Mali Odkrywcy” w Mesznej.