Metoda “6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń i realizowana jest w grupach młodszych - I, II i  III. Podczas zajęć dodatkowych każde dziecko otrzymuję. zestaw 6 klocków ośmiopinowych, każdy w innym kolorze, Zabawy uatrakcyjniają dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijają ich kompetencje matematyczne, językowe, społeczne, poznawcze, podstaw kodowania. Metoda „6 klocków” opiera się na koncepcji wykorzystywania w praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania  postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu.

G10 I Wrote a Letter 270x186

By rozwój umysłowy przebiegał poprawnie, istotne są odpowiednio dobrane narzędzia i metody. Dzieci powinny być angażowane w różnorodny sposób, z możliwością wykorzystywania przy tym swojego ciała i zmysłów. Rozbudzając ciekawość atrakcyjnymi zadaniami, proces uczenia staje się skuteczniejszy.

Zestaw dla jednego dziecka to sześć dużych, kolorowych klocków o wymiarach 2×4 piny, np. LEGO® DUPLO. Klocki powinny być dostępne każdego dnia, dzięki czemu nauczyciel może sięgnąć po nie w dowolnym momencie i rozpocząć pracę. Tajemnica powodzenia metody „6 klocków” leży w ich regularnym powtarzaniu.PH11 Cube Copy 233x186

Podczas działania dzieci rozwijają jedną ze szczególnie istotnych funkcji mózgu – umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Opisane w niniejszej książce ćwiczenia zapewniają dziecku możliwość rozwijania samokontroli, która jest podstawą dla innych procesów związanych z uczeniem się. Proponowane zadania nie stanowią programu nauczania jako takiego, ale pozwalają rozwijać większość obszarów ujętych w podstawie programowej.

Pomysły zebrane w książce „6 klocków – zbiór zadań dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej”  6 KLOCKÓW - ZBIÓR ZADAŃ /DEMO/ są podzielone na sześć głównych kategorii. Można tu znaleźć ćwiczenia, które rozwijają umiejętności związane m.in. z sensoryką, mową, językiem, motoryką, zachowaniami społecznymi i emocjami ułatwiając tym samym zdobywanie wiedzy. Mimo ich wszechstronności staraliśmy się, by wszystkie:

P18 Building a Tower b 108x186

• miały otwarty charakter,
  • pozwalały dziecku być twórczym,
  • zapewniały dziecku możliwość współpracy z innymi,
  • mogły być dostosowywane przez nauczyciela do poziomu rozwoju dziecka,
  • były dobrą zabawą i wywoływały uśmiech na twarzach dzieci.

Zabawa przez naukę - uprzyjemnianie procesu nauczania, wzbudza u dzieci radość i chęć nauki, a nowe, kolorowe klocki cieszą oraz zachęcają do działania. Czy wiesz, że 6 klocków można połączyć na 915 103 765 sposobów?