31 maja 2022 roku "Skrzaty" udały się na wycieczkę do remizy Komendy  Miejskiej PSP w Bielsku - Białej, a przy tej okazji uczestniczyły w Powiatowych Obchodach Dnia Strażaka 🧑‍🚒połączonych z Jubileuszem 30 – lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej i odebrały wielki klucz do nowo otwartej sali edukacyjnej "Ognik".  Zakładając mundury strażackie przeznaczone dla dzieci mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy wyruszający do akcji. Po odebraniu klucza wraz z Panem Michałem, który sią nami opiekował, weszliśmy do specjalnego pomieszczenia służącego do zabawy i nauki, by zapoznać najmłodszych z technikami strażackiej służby oraz wiedzą niezbędną do zachowania się i radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia życia swego i innych. "Skrzaty" z radością skorzystały z wszelkich atrakcji znajdujących się sali edukacyjnej: oglądały bajkę edukacyjną, z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji  strażaka - Pana Michała, układały klockowe puzzle, odpowiadały na zagadki i pytania, zjeżdżały na strażackiej rurze, a największą atrakcją był mini samochód strażacki, którego przyciski uruchomiały sygnały dźwiękowe, sygnały świetlne i uśmiech na twarzach dzieci. Na zakończenie wycieczki zostaliśmy poczęstowani strażacką grochówką, pysznym kołaczem, przedszkolaki powyciągały z plecaczków swoje smakołyki i pałaszowały dzieląc się  smakołykami z kolegami i koleżankami.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Rawskiemu - tatusiowi Kuby za zaproszenie i czuwanie nad nami podczas pobytu w Komendzie, Panu Michałowi za przekazanie wiedzy i wspólną zabawę, wszystkim strażakom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej za życzliwe przyjęcie, uśmiech i możliwość uczestniczenia w tym strażacki wydarzeniu!

Koszt autokaru 600zł finansowany 50% przez rodziców oraz 50% z funduszy Rady Rodziców.