Kolejny raz nasze przedszkolaki wzięły udział w 10 już projekcie Ministerstwa Cyfryzacji #CodeWeek2022, czyli w Europejskim Tygodniu Kodowania, w tym roku jubileuszowym. Inicjatywa ta ma na celu promowanie programowania i umiejętności cyfrowych wśród uczestników, rozwijanie kreatywności, zdolności rozwiązywania problemów, jest także okazją do ćwiczenia logicznego myślenia i kształtowania umiejętności współpracy w zespole.

Kształtując kompetencje matematyczne naszych wychowanków z radością włączyliśmy się do akcji i Przedszkole w Bystrej zostało zgłoszone oraz wpisane na mapę europejskich działań z wydarzeniami pokazującymi, jak w ciekawy i interesujący sposób można spędzać czas bez komputera, na powietrzu, rozwijając kompetencje cyfrowe i dobrze się przy tym bawić. Od 17 do 21 października każda grupa uczestniczyła w Jesiennej Grze Terenowej, podczas której zgodnie z mapą i zamieszczonymi na niej wskazówkami musiała odnaleźć ukryte zadania i wspólnie rozwiązywać zakodowane, zaszyfrowane hasła. Była to świetna zabawa oraz okazja do rozwijania umiejętności, które pomagają zrozumieć otaczający świat, do ćwiczenia logicznego myślenia i rozwijania kompetencji cyfrowych. Przedszkolaki z przejęciem odczytywały mapę, wędrowały w poszukiwaniu ukrytych tajemniczych zadań i rozszyfrowywały zakodowane hasła, poradziły sobie rewelacyjnie i były z siebie dumne.