W sobotę 3 grudnia przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w corocznej akcji „Choinka dla zwierząt – zimowy zlot młodzieży - Mikołajki 2022”, organizowanej w Chacie na Groniu. Choć w tym roku śniegu niestety nie było, pogoda dopisała i słońce nad Chatą zaświeciło. Każda grupa z przedszkola i szkoły, która przybyła na tą mikołajową imprezę ozdobiła rosnące na polanie świerki własnoręcznie zrobionymi, jadalnymi ozdobami, warzywnymi łańcuchami, bombkami z jabłek, kulkami z ziarenkami dla ptaszków, z pewnością zimą z choinkowych stołówek skorzystają zwierzęta. Na zlocie zjawił się także specjalny gość – Mikołaj z workiem prezentów, który obdarował wszystkich uczestników cukierkami, ciasteczkami i drobnymi prezentami.
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy przybyli i pomogli dzieciom ubraniu choinki, przygotowywali ozdoby i dostarczyli warzywa, owoce, ziarenka oraz produkty do ozdabiania drzewek. Mamy nadzieję, że dekoracje na choinkach będą smakowitymi kąskami i pomogą zwierzętom przetrwać zimę.