Listopad to miesiąc kształtowania patriotycznych postaw i przywiązania do swojej ojczyzny – tej małej i dużej, dlatego nasze przedszkolaki wzięły udział w akcjach: #szkołapamięta, odwiedzając ważne miejsca historyczne w naszej miejscowości, a 10.11 o godz. 11.11 wspólnie i uroczyście odśpiewaliśmy hymn narodowy w ramach akcji MEiN #SzkołaDoHymnu oraz podczas akademii z okazji Święta Niepodległości każda grupa przedstawiła krótki program artystyczny. 11 Listopada reprezentacja przedszkola złożyła także znicze pod Pomnikiem poświęconym Bohaterom Odrodzenia Ojczyzny przy Urzędzie Gminy. W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Serce dla serca” dzieci, które reprezentowały naszą placówkę tańczyły krakowiaka, recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne w integracyjnym widowisku słowno-muzycznym „Niepodległa z sercem”, które było wystawione w Bielskim Centrum Kultury. „Ogniki”, „Smerfy” i „Chochliki” wzięły również udział w XXII Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk”. Przedszkolaki zaprezentowały wysoki poziom umiejętności wokalnych. Laureaci: grupa Chochlików oraz solistki - Lena Ziemiańska, Julia Lindert i Kamila Gorzela przeszły do kolejnego, diecezjalnego etapu. Ucząc postaw patriotycznych i życia w zróżnicowanej społeczności nie zapominamy o innych wartościach i prawach. W listopadzie zorganizowaliśmy w naszej placówce Dzień Łamania Języka, Dzień Tolerancji, Dzień Życzliwości oraz Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by utrwalić to co w życiu jest najważniejsze czyli: życzliwość na co dzień, szacunek, umiejętność współdziałania, zrozumienie różnorodności kultury i wyznania.

25 listopada w Dniu Pluszowego Misia, w którym dzieci spędzały dzień w przedszkolu ze swoimi ukochanymi, pluszowymi misiami oraz naszym bajkowym gościem - Kubusiem Puchatek. Dziękujemy Kubusiowi (pani Dorotce) za przygotowane niespodzianki – opowieści o misiach, czytane bajeczki, zagadki, wspólne zabawy i śpiewanie misiowej piosenki. 29 listopada w Andrzejki Przedszkole w Bystrej zamieniło się w Bajkową Krainę. Przedszkolaki przebrane za bajkowe postacie bawiły się w czarowanie i wróżenie zwyczajem andrzejkowym.

Kolejny raz rodzice okazali wielkie serce przynosząc słodycze i artykuły papiernicze dla Polaków mieszkających na Litwie, Białorusi i Ukrainie w ramach corocznej akcji Mikołaj na Kresach. Dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i dzieci udało się zebrać 4 pudła, które zostały dostarczone do Kuratorium w Bielsku-Białej. Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.

Rozwijaliśmy także zdolności i umiejętności plastyczne, a nasi wychowankowie brali udział w konkursach plastycznych m.in. „Najbardziej magiczna zakładka do książki”, „Eko bohater literacki”. W zorganizowanym przez GOK „Promyk” konkursie pt. „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” Jakub Rawski – zajął  II miejsce, Alan Klimowicz- wyróżnienie. Natomiast w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Magia Beskidów” Dominik Galas - I miejsce, Jakub Rawski - III miejsce.

Przed nami magiczny, grudniowy czas, już pieczemy pierniczki, przygotowujemy świąteczne niespodzianki, ozdoby na kiermasz i upominki dla najbliższych, a także starszych i samotnych. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, dzieci oraz pracownicy z naszej placówki składają wszystkim najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pogody ducha oraz radości z przeżywania świątecznych chwil.

Zespół Promujący Przedszkole