Jak zwykle wizyta strażaków wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania Pan Tomek (tata Kuby) i Pan Witek (tata Wojtusia i Dominika) zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z pracą strażaka, zasadami zachowania bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, miały możliwość podziwiać wóz strażacki i wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażacy.
Pani Karolina – ratownik medyczny - uczyła dzieci, w jaki sposób udzielić osobie poszkodowanej pierwszą pomoc. Nasi wychowankowie doskonaliły umiejętności zachowania się w sytuacji, gdy trzeba komuś pomóc m.in. jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, jak wezwać pomoc oraz jak uratować komuś życie.
Mamy nadzieję, że podczas spotkania przedszkolaki nabrały pewności siebie w trudnych sytuacjach i będą mogły udzielić pomocy sobie i innym, zaznajomiły się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych.
Dziękujemy Pani Karolinie, Panu Tomkowi oraz Panu Witkowy za wspólnie spędzony czas, za przekazaną wiedzę i przygotowane dla przedszkolaków atrakcje.
Wszystkim strażakom życzymy wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu, szczęśliwych powrotów z akcji, sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym, a także przekazujemy wyrazy uznania i szacunku dla Waszego zaangażowania i poświęcenia.